СТАТТІ

Гігієна в хлібопекарському виробництві
Хліб - один з основних продуктів харчування, що вживається в їжу без додаткової кулінарної обробки, тому санітарні вимоги на всіх стадіях виробництва при зберіганні та транспортуванні повинні бути особливо високими. Технологічний процес виробництва хліба всіх сортів включає такі основні стадії: підготовка сировини, заміс, бродіння, обробка (розподіл і формування), вистоювання тіста та випікання.

Гігієна у виробництві пива
Пиво і напої порівняно рідко є причиною захворювань мікробного характеру. Але санітарно-мікробіологічні характеристики пива і напоїв мають деякі особливості. Для багатьох мікробів пивне сусло є хорошим живильним середовищем: в ньому можуть рясно розмножуватися дріжджі, цвілеві гриби і бактерії, в тому числі бактерії групи кишкової палички.

Контроль чистоти люмінометром
Основне завдання будь-якого харчового виробництва – випуск якісного продукту. Отримання якісного продукт, в свою чергу, залежить від багатьох факторів: стану обладнання та виробничих приміщень, сировини та інгредієнтів, кваліфікації персоналу, і що досить важливо, стану гігієни на виробництві. Своєчасний контроль санітарних умов виробництва дає впевненість в якості продукту, збільшує терміни зберігання сировини та готової продукції, зменшує витрати миючих (дезінфікуючих) засобів. На даний час існує декілька основних методів контролю чистоти на виробництві:

Важливість мікробіологічного контролю на м’ясних виробництвах
Мікробіологічні аналізи продуктів харчування мають важливе значення в першу чергу для захисту здоров'я людини, яка їх споживає. На основі аналізів визначається мікробіологічний стан продуктів харчування, їх якість, умови зберігання, визначення терміну їх придатності, визначаються умови їх споживання або заборони на споживання. У багатьох випадках під час досліджень вже неможливо виявити живі мікроорганізми в продукті, продукти харчування вважаються непридатними для споживання через виявлення токсинів, які утворюються в процесі їх життєдіяльності.

Гігієна рук персоналу на харчовому виробництві
Руки є найважливішим робочим інструментом, і їм слід приділяти особливу увагу з точки зору гігієни. Миття рук зменшує кількість мікроорганізмів, але не усуває їх повністю. Тому важливо правильно мити руки. Для підтримання високого рівня гігієни також потрібно звертати увагу на нігті. На прикладі використання рідкого мила з дезінфікуючою дією Handychem QV, миття рук відбувається з дотриманням наступних вимог: • Нанести 1-3 мл Handychem QV на сухі долоні та розтерти. • Спінити засіб, використовуючи невелику кількість води, і мити руки протягом 30 секунд. • Для досягнення віруліцидної та туберкулоцидної дії втирати засіб у долоні протягом 30 секунд, після чого знову спінити з невеликою кількістю води і мити руки ще 30 секунд. • Після миття руки потрібно промити під проточною водою. Щоб дотримуватися всіх стандартів гігієни, підприємство повинно бути забезпечене спеціальним обладнанням та засобами для миття, дезінфекції та сушіння рук. Вся інформація щодо гігієни та санітарії на підприємстві об’єднана в гігієнічному посібнику, який надається працівникам, відповідальним за гігієну. Санітарний план включає назви миючих і дезінфікуючих засобів, концентрації робочих розчинів, інформацію про температурний режим і час дії, а також опис гігієнічних операцій.